Viedeň na tretí pokus

8.4.2007 sme sa rozhodli, že ideme na bicykloch do Viedne. Vyrazili sme však až poobede. Vysoká pri Morave - Záhorská Ves - kompa do Angernu - Gänserndorf. Tam sa však začalo stmievať. Bola ešte len jar, krátke dni. Takže sme sa otočili a po 90 km sme boli naspäť v Devínskej.

20.5.2007 sme odišli už trošku skôr. Rovnaká trasa, no pokračovali sme až do Deutsch Wagram. Tam sme si o 17.00 uvedomili, že ak kompa premáva napr. len do 19.00, mali by sme sa pre istotu vrátiť. Ako inak by sme sa dostali cez Moravu, rieku, na Slovensko? Viedeň sme zase neuvideli. Bolo to zaujímavých 130 km, ale...

17.6.2007 Ráno, hneď po Jakubovom prebudení, o 11.00, začíname tretí pokus o dojazd do Viedne. Ale tentoraz smerom na Petržalku.

MAPA-CYKLOTRASY
Hneď za hranicou nás čaká mapa cyklotrasy od Bratislavy až po Viedeň.
DUNAJSKÁ-CYKLOCESTA
Dunajská cyklocesta má spevnený povrch, väčšinou asfalt. No sú to nekonečne dlhé úseky jednotvárnou krajinou. Rovina, naľavo stromy, napravo stromy. A na rozdiel od Slovenska, žiadne bufety. Sú tu aj odbočky k reštauráciam, ale tie nás "neoslovujú".
BUFET
Až tesne pred Viedňou čaká klasický (ako U starého bicykla) cyklo-bufet.
FKK
Celá trať je dobre značená. No odrazu smerové tabule končia. Začína Viedeň. Ale napravo, alebo naľavo? Cesta nás priviedla rovno do stredu FKK. Svojich 10 nemeckých slov spájam do súvetia a pýtam sa kde je Wien-zentrum? Našťastie nám neodpovedajú slovami, ale posunkami. Ich ruka ukazuje vpravo. Odbočujeme tam. Prepletáme sa pomedzi holé rakúske zadky a snívame o...dojazde do centra Viedne.
WIEN
Sme tu.
OBED-VECERA
Tu sme chceli obedovať. Bohužiaľ tu večeriame. Návrat na Slovensko nestíhame v rozumnom čase. Hlavne ak má Jakub ráno vstať do školy. A pani učiteľka Hánová už zažila zopár jeho pondelkových absencií po cyklotúrach.
SUD-BAHNHOF
Zbabelo si kupujeme lístky na vlak.
VISIACE-BICYKLE
Bicykle už máme teraz na háku. O 20.28 hod nás rakúske železnice odvážajú priamo do Devínskej Novej Vsi.
SPALENA-RUKA
Až po vyzlečení prepoteného dresu vidíme spálenú ruku medzi rukavicou a rukávom. Učíme sa na chybách. Bohužiaľ na vlastných. Vy sa učte na našich. Aj slnko je dobrý sluha, ale zlý pán.